article
calendar icon
29 شهریور 1402

20+1 از مهم‌ترین قوانین تبلیغات در اینستاگرام که باید بدانید

یه لحظه تصور کنید که قوانین راهنمایی رانندگی وجود نداشت، چه آشوبی ایجاد می‌شد؟ قوانین شاید به ظاهر محدود کننده باشند، ولی حقیقتا موجب نظم دهی بیشتر به جامعه می شوند. اینستاگرام هم دنیای مجازی امروز ماست که  کسب و کارهای بسیاری در آن راه اندازه شده است که برای رشد و بزرگ شدن به تبلیغات روی آوردند. رو همین حساب قوانینی برای تبلیغات در نظر گرفته که اگر آن‌ها را رعایت نکنید، ممکنه پیج کاری‌تون بعد از مدتی بسته بشه!

📢 معتبر ترین فروشگاه خدمات خرید فالوور اینستاگرام در ایران !

اگر تمایل دارید با قوانین تبلیغات در اینستاگرام آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید. بعد از خواندن این متن شما به درجه سروانی در قوانین راهنمایی و رانندگی اینستاگرام می‌رسید. سرهنگتون هم من می‌شم.

تمامی قوانین تبلیغات در اینستاگرام که باید بدانید

اگر به کار کردن در اینستاگرام احتیاج دارید، باید تمامی قوانین حیاتی اینستاگرام را هم بشناسید. قوانینی که در صورت رعایت نشدن جریمه‌های سنگینی را به همراه خواهند داشت. در ادامه به طور کامل این قوانین را توضیح داده‌ایم.

قانون شماره یک: استانداردهای جامعه  را در نظر بگیر

یکی از خط قرمزهای اینستاگرام زیر پا گذاشتن استانداردهای جامعه است. یعنی شما نباید مسائلی که در کل دنیا عرف نیست را تبلیغ کنید. علاوه بر اینستاگرام، برای اینکه فروش بالایی داشته باشید یا تعداد زیادی فالوور جذب کنید، از تبلیغات‌های نامتعارف با فرهنگ ایرانی بپرهیزید.

درسته که خیلی از ناهنجاری‌ها می‌تواند در مدت زمان کمی تعداد بالایی فالوور جذب کند، ولی باور کنید که این فالوورها تنها برای مدت زمان کمی آن‌ها را همراهی کردند. این نکته را هم در نظر بگیرید که شما همیشه در دنیای مجازی زندگی نخواهید کرد، پس در اینستاگرام طوری رفتار کنید که فردا روز بتوانید تو صورت همسایه‌تون نگاه کنید. 😊

اگر به دنبال افزایش تعداد فالوورهاتون هستید، راهکارهای بهتری وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. خرید فالوور واقعی یک راهکار عالی است که بسیاری از پیج‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند. تا به حال براتون پیش اومده که یک ویدئوی خیلی ساده با تعداد ویو میلیونی در اکسپلوررتون نمایش داده بشه؟

اگر برای شما پیش نیومده، باید بگم که نصف بیشتر پست‌های صفحه اکسپلورر من را همین ویدئوها تشکیل دادند. خب چرا وقتی این ویدئو خیلی ساده و بدون خلاقیته ویو بالا خورده؟ جوابش کاملا مشخصه، تعداد بالای ویو به خاطر خرید فالوور فعال و خرید لایک ارزان قیمته!

حالا شما فرض کن که یک محتوای فوق‌العاده و خلاقانه تولید کنید یا یک محصول منحصر به فرد با قیمت مناسب را قرار بدهید و تعدادی هم فالوور یا لایک بخرید. تنها نمایش یکی از پست‌هاتون در اکسپلور اینستاگرام به معنای موفقیت بی حد و مرز شما است.

آیا از قوانین تبلیغات در اینستاگرام اطلاعی دارید؟

قانون شماره دو: تبلیغ محصولات و خدمات غیرقانونی قدغن

از دیگر قوانین تبلیغات در اینستاگرام, عدم اجازه تبلیغ محصولات و خدمات غیر قانونی است. حالا این محصولات شامل چه مواردی می‌شه؟ هر محصول یا محتوای خاک بر سری، منحرف کننده، خطرناک، مجرمانه و … در این دسته قرار می‌گیرند. پس همین الان شیطان را لعنت کنید و از فکر چنین محتوا یا محصولاتی بیرون بیاید. 😊

تبلیغ و خدمات غیر قانونی در اینستاگرام ممنوع است.

قانون شماره سه: اقدامات تبعیض آمیز

یکی از بهترین قوانین تبلیغات در اینستاگرام که کلی دعای خیر براش رقم زده، عدم اجازه نشر تبلیغات تبعیض آمیز است. حالا این اقدامات و تبلیغات تنها شامل تبعیض‌های نژادپرستی و قومیتی نمی‌شه. هرگونه تبعیض سنی، نژادی، گرایش جنسی، جنسیتی، ملی، وضعیت خانوادگی، وضعیت جسمی و معلولیت در این دسته ممنوعه قرار می‌گیرند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که حیات و ممات شما در اینستاگرام به جلب رضایت فالووراتون بستگی دارد. پس به طور جدی از این موضوع‌ها فاصله بگیرید. فالوور ایرانی آنقدر باهوش و فهیم است که با دیدن این تبلیغ‌ها هم پیج را ترد کنه هم آن را ریپورت!

نشر و تبلیغ محتوای تبعیض آمیز در اینستاگرام ممنوع است.

قانون شماره چهار: محصولات تنباکو

جا دارد که از اول همه یه کف قشنگ برای اینستاگرام با این قوانین کاملش بزنیم. کاش تو کل دنیا چنین تبلیغاتی منع می‌شد. بله در اینستاگرام هیچ کارخانه و کمپانی یا خرده فروشی حق تبلیغات محصولات تنباکو را ندارد.

قانون شماره پنج: محصولات وابسته به مواد مخدر و خود مواد مخدر

واقعا توقع دارید، اینستاگرامی که اجازه تبلیغ محصولات تنباکو را نمی‌دهد، تبلیغ مواد مخدر را قانونی کنه؟ بله مثل این که کسی چنین توقعی ندارد. هر گونه تبلیغات مواد مخدر و محصولات یا سرگرمی‌های وابسته به آن در اینستاگرام ممنوع است.

می‌دونم که سمتش نمی‌رید، ولی باز به محصولات یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید، دقت داشته باشید. خیلی از این محصولات و تبلیغات ظاهر زیبایی دارند، ولی در باطن محصولات خوبی را به فروش نمی‌رسانند.

طبق قوانین تبلیغات در اینستاگرام محتواهای تنباکو نباید تبلیغ نشود.

قانون شماره ششم: مکمل‌های بی خطر

اینستاگرام اجازه تبلیغات مکمل‌های ناامنی که در ظاهر بی خطر هستند را نمی‌دهد، البته در فیس بوک چنین تبلیغاتی به وضوح دیده می‌شود. راستی هر گونه تشویق و ترغیب فالوور اینستاگرام به خرید چنین مکمل‌هایی در این دسته قرار می‌گیرد.

قانون شماره هفتم: مواد منفجره، سلاح و مهمات

این قانون هم که به وضوح مشخص بود. شما نباید مواد منفجره، سلاح یا مهمات را تبلیغ کنید. در واقع در قوانین تبلیغات در اینستاگرام ذکر شده که هر گونه لوازم جانبی سلاح‌ها هم در لیست سیاه آن قرار دارد.

قانون شماره هشتم: محصولات و خدمات مخصوص بزرگسال‌ها نه ما

اینستاگرام تنها تبلیغ محصولات یا خدمات مرتبط برای جلوگیری از بارداری و برنامه‌ریزی خانگی و زناشویی را اجازه می‌دهد. در واقع هرگونه وسیله یا خدماتی که منجر به افزایش لذت‌های جنسی با مربوط به این مسائل می‌شود تنها باید افراد بالای 18 سال را هدف قرار دهند. در غیر این صورت باید با اینستاگرام خداحافظی کنند.

من در همه مقالاتم شما را دعوت به فعالیت در اینستاگرام می‌کنم. چون تعداد ایرانیان حاضر در این برنامه در حدود 50 میلیون نفر می‌شود. یعنی یک زمینه مناسب با تعداد خیلی خیلی خیلی بالایی مخاطب دارد. پس تا می ‌توانید از این زمینه و پتانسیل برای کسب درآمد باید استفاده کرد.

فقط ببینید درآمد اینستاگرام چقدر بالا است که مدیرهای دیجی کالا خریده فروش‌های اینستاگرامی را مهم‌ترین رقیب خودشان معرفی کردند.

تبلیغ هر نوع مواد منفجره، سلاح و مهمات در اینستاگرام ممنوع است.

قانون شماره ده: نقض حقوق شخص ثالث

یکی دیگر از قوانین تبلیغات در اینستاگرام به نقض حقوق شخص ثالث مربوط می‌شود، ولی منظور این قانون دقیقا چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

اینستاگرام هرگونه تبلیغی که شامل کپی رایت، علامت تجاری، حریم خصوص و … که اختصاصی برای برند یا شخصی است را تخلف معرفی کرده است. پس به هیچ وجه پست‌ها یا علامت تجاری برندهای دیگر را کپی نکنید. تبلیغ این دست پست‌ها هم که به طور کل قدغنه.

قانون شماره یازده: تبلیغات خشونت آمیز ممنوع

قانون شماره یازدهم اینستاگرام به هر گونه تبلیغات خشونت آمیز، شوک آور و هر محتوای با مضمون بی احترامی را ممنوع کرده است. به طور جد از تبلیغ چنین محتواهایی دوری کنید. با این کار تعداد فالوورهای پیج رو هم افزایش می‌دهید.

تبلیغات خشونت آمیز در اینستاگرام ممنوع است.

قانون شماره دوازدهم: ویژگی‌های شخصی هم شامل قوانینی می‌‌شود

قانون شماره دوازدهم اعلام می‌کند که هر گونه تبلیغات که بر ویژگی‌های شخصی دلالت دارد، ممنوع است. یعنی یک تبلیغ نباید به طور غیر مستقیم و البته مستقیم به ویژگی‌های مثل منشا قومی مذهبی، اعتقادات، سابقه جنایی و کیفری، وضعیت پزشکی، نژاد قومی، گرایش‌ها و مسائل جنسی شخص خاصی اشاره کند.

در کل این که اگر در تبلیغاتی کسی را بی آبرو کنید، اینستاگرام بهتون رحم نمی‌کنه. پس برای کسب درآمدهای میلیونی از خطوط قرمز اینستاگرام دوری کنید.

قانون شماره سیزدهم: محتوای گمراه کننده یا غلط را تبلیغ نکن

هر گونه محتوای فریبنده، کاذب، گمراه کننده، ادعای پوچ، پیشنهادهای توخالی و … ممنون و تخلف محسوب می‌شود. مثلا اگر کسی تبلیغ پیج، کسب و کار، شخص و … کند که کلاهبرداری بیش نیست، بعد از مدت زمانی اینستاگرام توسط فالوورهای باهوش آگاه شده و پیج آن فرد خاطی بسته می‌شود.

قانون شماره چهارده: محتوای بحث برانگیز یا متضاد تبلیغش ممنوعه

یکی از کارهایی که باید ازش دوری کنید، عدم تبلیغ بحث‌ها و مسائلی است که حاوی محتواهای سیاسی و اجتماعی بحث برانگیز می‌شود. البته فقط در حالتی که این بحث برای هدف‌های تجاری باشد، غیر قانونی است. پس دور این مطالب را هم خط بکشید.

برای جذب فالوورها به جای این کارها خرید فالوور ایرانی یا خرید فالوور خارجی را با هزینه خیلی کمی امتحان کنید و از نتیجه نهایی‌اش بسی لذت ببرید.

قانون شماره پانزدهم: تبلیغ تجهیزات نظارت!

ای کسانی که به دنبال کسب درآمد بدون دردسر و داستان هستید، از تبلیغ هر کالای داستان داری بپرهیزید. یکی از این کالاهای داستان دار تجهیزات نظارت است. این تجهیزات شامل هر گونه ردیاب‌های تلفن همراه، کمپین‌های جاسوسی و هر محصولی که نظارت مخفی مربوط است، می‌شود.

یکی از خطوط قرمز که در قوانین تبلیغات در اینستاگرام آماده، تبلیغ هر گونه تجهیزات نظارت است.

قانون شماره شانزدهم: دستور زبان!

سعی نکنید با دور زدن دستورهای زبانی اینستاگرام را دور بزنید، چون نهایتا این اینستاگرام است که شما را دور می‌زند! اگر متوجه منظورم نشدید اصلا نگران نباشید، چون شما تنها کسی نیستید که کمی گیج شده! 😊

بعضی مواقع ممکن است که با تایپ یک کلمه با فاصله گذاری غیر استاندارد یا استفاده از خط فاصله در بین حروف قصد داشته باشید قوانین اینستاگرام را دور بزنید، ولی بدانید و آگاه باشید که اینستاگرام هوش مصنوعی باهوشی دارد و متوجه این تخلف شما می‌شود. ناسزاگویی هم در قوانین تبلیغات در اینستاگرام درج شده است. پس دور این فاکتور هم خط بکشید.

قانون شماره هفدهم: عملکرد نامطلوب را تبلیغ نکن

تبلیغات شما نباید شامل تصاویری باشد که عملکرد نامطلوب و نامتعارفی را نشان می‌دهد. از من نخواهید این فاکتور را بیشتر از این توضیح بدهم. خودتان متوجه منظورم بشوید. مرسی اَه.

قانون شماره هجدهم: سلامتی خط قرمز اینستاگرام

اینستاگرام روی سلامت همه فالوورها مخصوصاً فالوور ایرانی تعصب خاصی دارد. پس با هر تبلیغ که شامل تصاویر قبل و بعد هستند و یک ادعای غیر قابل امکانی را تبلیغ می‌کنندف به طور جد برخورد می‌کند.این تبلیغ‌ها ممکن است شامل هر محصول یا خدماتی باشد که به سلامتی افراد گرده خورده است. به طور کلی هدف این گونه تبلیغات باید فالوورهایی با سن 18 یا بالاتر از آن باشند.

سلامتی خط قرمز اینستاگرام است که در قوانین آن نیز ذکر شده.

قانون نوزدهم: تبلیغ مزایده‌های کوچک ممنوع

طبق قوانین تبلیغات در اینستاگرام هرگونه تبلیغ مزایده‌های کوچک، پنی و … ممنوع است. پس همین الان قید تبلیغ چنین موضوعاتی را بزنید.

قانون بیستم:  دور تبلیغات اسناد تقلبی را خط بکش

اینستاگرام به طور جد با تبلیغ هرگونه اسناد جعلی شامل مدارک، پاسپورت، مدرک مهاجرت و … مقابله می‌کند.

قانون بیست و یکم: تبلیغ نرم افزارهای بدافزار و جاسوسی قدغن

آخرین قوانین تبلیغات در اینستاگرام که باید بدانید و به آن عمل کنید به بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی مربوط می‌شود. پس به هیچ وجه سمت این کارهای بد نروید که یوقت جیز نشوید.

برای افزایش فالوور و درآمد به جای نقض قوانین اینستاگرامی خرید فالوور فعال را امتحان کنید. فالوورهای فعال به طور تدریجی به صفحه شما اضافه می‌شوند و تعامل و بازدید صفحه و پست‌هاتون را بالا می‌برند.

 

کلام آخر

برای موفقیت در اینستاگرام بهتر است که در وهله اول با قوانین آن آشنا شوید. خیلی از مواقع بدون هیچ آگاهی ممکن است یکی از این قوانین را نقض کنید و از این طریق پیجی که مدت‌ها برایش زحمت کشیده‌اید را در خطر بسته شدن قرار دهید.

یکی از مهم‌ترین قوانین، قوانین تبلیغات در اینستاگرام است که به طور کامل در متن بالا به آن پرداختیم. با توجه به موارد ذکر شده در متن بالا از تمامی این تخلف‌ها دوری کنید. از این طریق به بزرگ‌تر شدن  و کسب درآمد میلیونی پیج خودتان کمک خواهید کرد.

با استفاده هوشمندانه از خدمات ما ، در مدت زمان کمی کسب و کار خود را به فضا پرتاب خواهید کرد 🔥😎 همین الان عضو پنل شو و سرویس بازدید ریلز رو با قیمت تقریبا رایگان امتحان کن! 👇

خرید فالوور اینستاگرام - فالونیک

از دست ندی 👇