article
calendar icon
12 آبان 1402

چگونه مخاطبان اینستاگرام را با شماره تلفن پیدا کنیم؟

نحوه پیدا کردن مخاطبان در برنامه اینستاگرام با شماره تلفن

چگونه مخاطبان را در اپلیکیشن اینستاگرام پیدا کنیم؟ راه ها و روش های مختلفی برای یافتن مخاطبان در اینستاگرام وجود دارد. همراه ما باشید تا یک به یک آن ها را برایتان شرح دهیم.

چگونه مخاطبان را در اینستاگرام پیدا کنیم؟ آیا می دانید چگونه شماره تلفن دیگران را در اینستاگرام پیدا کنید؟ چگونه بفهمیم مخاطبان ما اینستاگرام دارند؟ لینک های اینستاگرام در کدام بخش است؟ همانطور که می بینید یکی از اهداف اصلی شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط با افراد دیگر است. راه ها و ترفندهای مختلفی برای دریافت مخاطبان در اینستاگرام وجود دارد. در این مقاله می خواهیم نحوه یافتن مخاطبان در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

مخاطبان را در برنامه اینستاگرام همگام سازی کنید

بسیاری از کاربران در اینستاگرام پس از ایجاد حساب کاربری نمی توانند نقطه تماسی با مخاطبان خود پیدا کنند. برای یافتن مخاطبان خود، باید بدانید که باید به اینستاگرام اجازه دسترسی به مخاطبان را بدهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. نخست به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی نماد سه خط در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.
 2. سپس وارد قسمت تنظیمات شوید.
 3. در این مرحله گزینه Account را انتخاب کنید.
 4. اکنون گزینه “Contact Syncing” را انتخاب کنید.
 5. در پایان با انتخاب گزینه Connect Contacts، لیستی از مخاطبانی که با شماره تلفن همراه در اینستاگرام حساب کاربری دارند را مشاهده خواهید کرد.
 6. پس از فعال کردن گزینه Connect Contacts ممکن است پیدا کردن مخاطبان در اینستاگرام کمی طول بکشد. پس در این کار صبور باشید تا مخاطب خود را پیدا کنید.

با کمک شماره تلفن مخاطبان را در اینستاگرام پیدا کنید

شاید بخواهید با شماره تلفن شخصی را در اینستاگرام پیدا کنید. باید بدانید که زمانی قادر هستید مخاطبان اینستاگرام را با شماره تلفن پیدا می کنید، که اکانت کاربری خود را با شماره خود ایجاد کرده باشید. درصورتیکه شخصی از طریق ایمیل یک حساب کاربری ایجاد کند، نمی توانید از طریق شماره او را پیدا کنید. در ادامه نحوه یافتن صفحه از طریق شماره تلفن را به شما آموزش خواهیم داد.

 1. نخست اپلیکیشن اینستاگرام را از پلی استور دانلود و نصب کنید.
 2. سپس وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. در اینجا صفحه اصلی یا HOME را خواهید دید.
 3. حال با انتخاب نماد پروفایل در پایین صفحه به قسمت پروفایل بروید.
 4. در اینجا، روی نماد سه خط در بالای صفحه و در سمت راست کلیک کنید.
 5. اکنون در منوی موجود وارد بخش تنظیمات شوید.
 6. روی گزینه تنظیمات کلیک کنید
 7. در این مرحله گزینه Follow and Invite Friends را انتخاب کنید.
 8. بر روی گزینه فالو و دعوت دوستان کلیک کنید.
 9. سپس در صفحه موجود از بین 5 گزینه گزینه اول یعنی Follow Contacts را برای یافتن مخاطبان انتخاب نمایید.
 10. در نهایت روی Allow Access کلیک کنید.

با استفاده از صفحه اکسپلورر، مخاطبان را در اینستاگرام جستجو کنید

یکی از رایج ترین روش هایی که بسیاری از افراد برای یافتن مخاطبان در اینستاگرام استفاده می کنند، صفحه اکسپلور اینستاگرام یا بخش جستجو است. همانطور که می دانید هنگام ایجاد حساب کاربری باید همان نام یا شناسه را بنویسید. در نتیجه، اگر نام کاربری یا نام کامل شخص مورد نظر خود را داشته باشید، او را پیدا خواهید کرد. برای رفتن به Explorer مراحل زیر را دنبال کنید.

 • پس از ورود به برنامه اینستاگرام با انتخاب آیکون ذره بین در نوار پایین صفحه وارد صفحه اکسپلورر می شوید.
 • روی کادر جستجو در بالای صفحه کلیک کنید.
 • می توانید افراد را در بخش سرچ بیابید.
 • حالا اسم یا نام کاربری فرد مورد نظر را وارد کنید و صفحه ای ظاهر می شود. صفحه مورد نظر را از بین صفحات موجود انتخاب کنید.

چگونه در قسمت جستجوی اینستاگرام پیدا نشویم

همانطور که در بالا توضیح دادیم، برای یافتن شخصی در اینستاگرام و اکسپلورر، باید شناسه یا نام کاربری او را بدانید. اما یک ترفند وجود دارد که با استفاده از آن می توانید صفحه خود را در قسمت جستجو دیده نشود. اگر نمی خواهید نام کاربری شما در قسمت جستجوی اینستاگرام پیدا شود، این مراحل را دنبال کنید.

 1. قبل از هر چیز باید بدانید که امکان مخفی کردن پروفایل کاربر از قسمت جستجوی اینستاگرام و اپلیکیشن اینستاگرام وجود ندارد و باید به سایت مرکزی اینستاگرام رجوع کنید.
 2. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد سایت شوید.
 3. با انتخاب نماد پروفایل تان به صفحه اصلی پروفایل بروید.
 4. حال گزینه Edit Profile را انتخاب کنید و برای ویرایش پروفایل اقدام کنید.
 5. در این مرحله، گزینه یInclude your account when recommending similar accounts people might want to follow را می بینید، با برداشتن تیک این گزینه، دیگر کاربران اینستاگرام دیگر نمی توانند صفحه شما را در جستجوی اینستاگرام پیدا کنند.

مخاطبان را در اینستاگرام با QR CODE جستجو کنید

اینستاگرام یک ویژگی جالب به نام QR COD دارد. با کمک این قابلیت جدید، می توانید بدون نیاز به جستجو برای جستجو یا شماره تلفن همراه، صفحات دیگران را به راحتی پیدا کنید. باید بدانید که این کد مانند اثر انگشت منحصر به فرد و خاص در اینستاگرام است. با اسکن کد QR می توانید به راحتی صفحه شخص را پیدا کنید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 1. در مرحله اول به صفحه پروفایل خود بروید و روی سه خط بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.
 2. پس از آن، گزینه QR code را در منوی موجود مشاهده خواهید کرد.
 3. روی گزینه کد QR کلیک کنید.
 4. در پایان بر روی گزینه Scan QR Code کلیک کرده و کد شخص مورد نظر را اسکن نمایید.

یافتن افراد از طریق فیس بوک

هنگامی که اکانت اینستاگرام خود را ایجاد می کنید، باید دیده باشید که اینستاگرام از شما می خواهد اکانت فیس بوک شما را به حساب اینستاگرام شما متصل کند؛ یا مثلاً اگر حساب فیسبوک ندارید از شما می خواهد که یک حساب کاربری جدید بسازید. اگر اکانت فیسبوک دارید احتمالا از طریق این شبکه اجتماعی با افراد زیادی ارتباط برقرار کرده اید. اما اگر حساب فیسبوک ندارید، یک حساب کاربری ایجاد کنید. با این حال، اگر یکی از دوستان فیس بوکی شما یک حساب اینستاگرام ایجاد کند و شما حساب کاربری او را به حساب فیس بوک خود پیوند دهید، می توانید به راحتی دوست خود را پیدا کنید و با دنبال کردن دستورالعمل های زیر او را در اینستاگرام دنبال کنید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید و روی نماد سه خط در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 2. سپس از منوی کشویی Discover People را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله بر روی گزینه Connect to People کلیک کنید. در این بخش می توانید دوستان فیسبوک خود را ببینید و موارد دلخواه خود را دنبال کنید. مانند موارد قبل، دوستان فیس بوکی خود را می توانید با مراجعه به قسمت Follow Contacts و در قسمت Suggested، پیدا کنید.

نحوه پیدا کردن شماره تماس در اینستاگرام

چگونه یک شماره تماس در اینستاگرام پیدا کنیم؟ همانطور که قبلا شرح دادیم، اگر اکانت شما با شماره موبایل شما هم باشد، می توانید شماره موبایل دیگران را در اینستاگرام پیدا کنید. توجه داشته باشید افرادی که اکانت اینستاگرام با شماره تلفن دارند باید امکان نمایش شماره موبایل خود را باز داشته باشند. اگر امکان نمایش شماره موبایل آن ها فعال باشد، نماد تماس یا Call را در صفحات پروفایل اینستاگرام چنین افرادی مشاهده خواهید کرد. با انتخاب این آیکون و کلیک بر روی آن شماره موبایل اکانت مورد نظر برای شما نمایش داده می شود.

سوالات متداول

چگونه شماره تلفن دیگران را در اینستاگرام فارسی پیدا کنیم؟

این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه شماره افراد دیگر را پیدا کنید.

دلیل عدم مشاهده مخاطبان در اینستاگرام چیست؟

در آپدیت های قبلی اینستاگرام با رفتن به قسمت تنظیمات اینستاگرام می توانیم به مخاطبان خود دسترسی داشته باشیم. اما در آپدیت جدید اینستاگرام به دلیل قوانین ایمنی کاربر، این گزینه دیگر در دسترس نیست. در قسمت Suggestions که با توجه به فالوورهای شما نمایش داده می شود، می توانید تعدادی از مخاطبان گوشی خود را مشاهده کنید.

چرا مخاطبان من در برنامه اینستاگرام نمایش داده نمی شوند؟

به خاطر داشته باشید که اگر گزینه Connect Contacts در اینستاگرام شما فعال نیست،، نمی توانید مخاطبان تلفن همراه خود را ببینید.

آیا اپلیکیشنی برای یافتن افراد در اینستاگرام با شماره تلفن وجود دارد؟

خیر، هیچ اپلیکیشن خصوصی برای آن وجود ندارد و با امکاناتی که در برنامه اینستاگرام وجود دارد، می توانید به راحتی موارد مورد نظر یا دوستان خود را پیدا کنید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم مواردی مانند مخاطبان در اینستاگرام، نحوه یافتن مخاطبان در اینستاگرام و راه های دسترسی به مخاطبان را توضیح دهیم. با روش های کاربردی که در این مقاله توضیح داده شده است می توانید به راحتی دوستان یا افراد مورد نظر خود را در اینستاگرام پیدا کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل، سوال، پیشنهاد یا حتی تجربه در این زمینه از یافتن رابطه در اینستاگرام، حتماً آن را در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید. امید که این مقاله برای شما سودمند و موثر بوده باشد. ممنون که این مقاله را تا پایان دنبال نمودید.

با استفاده هوشمندانه از خدمات ما ، در مدت زمان کمی کسب و کار خود را به فضا پرتاب خواهید کرد 🔥😎 همین الان عضو پنل شو و سرویس بازدید ریلز رو با قیمت تقریبا رایگان امتحان کن! 👇

خرید فالوور اینستاگرام - فالونیک

از دست ندی 👇